pühapäev, 3. juuli 2011

Ennikese rullbiskviit metsmaasikate ja kohupiima-vahukoore kreemiga

Retsepti võtsin Nami-namist  http://nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=9425 
Olen selle retsepti järgi kõik oma rullbiskviidid teinud ja toimib alati. Nii ka seekord:)

Koostis:
Biskviit:
4 muna
100 g suhkrut
55g nisujahu
50 g kartulitärklist
1 tl küpsetuspulbrit

Vahustasin munad suhkruga hästi kohevaks ja heledaks vahuks. Segasin jahu, kartulitärklise ja küpsetuspulberi omavahel ning sõelusin munavahu hulka ja segasin õrnalt läbi.
Kallasin  taigna küpsetuspaberiga vooderdatud ahjuplaadile ja küpsetasin 225-kraadises ahjus 7-8 minutit, kuni biskviit oli pealt kuldne. Oluline on, et biskviiti üle ei küpseta, sest siis ei saa seda hiljem korralikult rulli keerata ja biskviit praguneb katki. Eelnevalt olin puhta küpsetuspaberi lehe panud lauale ja sellele tuhksuhkrut peale puistanud. Järgmise sammuna kummutasin ahjust väljavõetud biskviitplaadi pahupidi puhtale küpsetuspaberile, eemaldasin ahjus olnud küpsetuspaberi ettevaatlikult biskviidi küljest ja asetasin siis biskviidile peale tagasi. Lasin jahtuda.


Vahele:
2 dl 35% rõõska koort
1 sl suhkrut
1 tl vaniljesuhkrut
250 g kohupiima (või sama palju kohupiimapastat)
300-400 g metsmaasikaid

Täidise jaoks vahustasin rõõsa koore suhkru ja vanilliga pehmeks vahuks ja  segasin juurde kohupiima.

Määrisin kohupiimakreemi jahtunud biskviidile ning jätsin ühe lühema serva 5 cm ulatuses puhtaks. Laotasin  peale metsmaasikad.
Keerasin küpsetuspaberi abil  tihedasti rulli ja tõstsin kandikule, liitekoht all.
TAvaliselt asetan rullbiskviidi paariks tunniks külmkappi, siis on seda kergem lõigata. Ajapuudusel on ka kohe sööma asutud:P

Olen sama retsepti järgi teinud palju rullbiskviite, ainult marjad erinevad. Kasutanud olen metsmaasikaid, aedmaasikaid, mustikaid, vaarikaid. Hästi lihtne teha ja maitseb kõigile! 

0 Kommentaarid:

  © Blogger template 'Minimalist C' by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP