pühapäev, 3. juuli 2011

Ennikese metsmaasikatort


Metsmaasika-kodujuustutort

Retsepti sain sellest http://toidutegu.wordpress.com/2010/06/27/metsmaasika-kodujuustutort/blogist. Natuke kohandasin enda jaoks sobivamaks ehk jätsin ära kaunistuseks mõeldud vahukoore, sest minu meelest oli selles koogis vahukoort juba piisavalt:)


Põhi:
200 g šokolaadiküpsiseid
100 g sarapuupähkleid
2 tl kakaod
70g võid

Täidis:
600 g kodujuustu
4 dl vahukoort
180 g suhkrut
500 g metsmaasikaid
10 želatiinllehte
3 sl metsmaasikalikööri
Kaunistuseks:
100 g metsmaasikaid
Jahvatasin sarapuupähklid peeneks ja purustasin küpsised. Lisasin kakao ning segasin saadud pähkli-küpsise-kakao puru sulatatud võiga. Vooderdasin 26cm läbimõõduga lahtikäiva koogivormi põhja küpsetuspaberiga ja surusin põhjasegu vormi põhja.
 Puistasin 100 grammi metsmaasikaid põhjale.

400 grammi metsmaasikaid purustasin 50 grammi suhkruga toormoosiks (mitte saumiksriga!) 

Täidise jaoks püreerisin kodujuustu koos suhkruga ning jagasin kolmeks – ühele osale segasin juurde 2/3 metsmaasikamoosi ja 2 sl likööri, teisele osale ülejäänud toormoosi ja 1 sl likööri.  Kolmas osa jätsin valgeks. Želatiinilehed paisutasin külmas vees, pigistasin kuivemaks ning lahustasin väheses kuumas vees. Niristasin želatiini täidisesse ja lasin pisut aega seista. Vahustasin vahukoore ning segasin  täidisele juurde. Valasin esmalt põhjale tumedama kihi täidist, selle peale tõstsin heledama ja kõige lõpuks valge osa täidist. 
Panin tordi üleöö külmkappi ootele. Enne serveerimist kaunistasin metsmaasikatega.


Väga maitsev tort! Teen kindlasti veel:)

0 Kommentaarid:

  © Blogger template 'Minimalist C' by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP